Koszt pogrzebu

Koszt pochówku często stanowi problem dla niejednej rodziny. Śmierć pojawia się niespodziewanie, nie jesteśmy na nią przygotowani. W jednej chwili jesteśmy zobowiązani podjąć niełatwe decyzje. Chodź jest to trudne, w tym ciężkim momencie, warto jest myśleć jasno.

Firmy pogrzebowe nie różnią się znacząco w wysokości cen usług i towarów, natomiast diametralnie różnią się oferowaną jakością i na to należy zwrócić szczególną uwagę. Ważna jest przejrzystość kosztów, czytelny cennik i pewność, że podjęte ustalenia są kompletne, co znaczy że w trakcie i po ceremonii nie pojawią się niespodziewane opłaty.

Jesteś tutaj: Koszt pogrzebu

Ile kosztuje pogrzeb?

To pytanie bardzo często pada z ust naszych klientów.

Składnikami kompleksowej usługi pogrzebowej są wszelkie wybrane przez Państwa akcesoria pogrzebowe oraz usługi niezbędne do dokonania pochówku i poprzez bardzo dużą rozpiętość cen towarów nie jest możliwe podanie jednej stałej kwoty, jednak istnieje możliwość pokrycia kosztów pogrzebu wysokością zasiłku pogrzebowego (4000 zł) w podstawowym zakresie, obejmującym wszystkie czynności i artykuły konieczne do jego organizacji.

Oznacza to, że pogrzeb może kosztować 4000zł lub mniej, ale jeżeli wybierzemy droższe akcesoria pogrzebowe (trumnę, urnę, kwiaty, tablicę nagrobną), droższe miejsce cmentarne (różnica w cenie poszczególnych cmentarzy może wynieść nawet 2 tyś. zł.) i więcej usług dodatkowych (np. oprawa muzyczna, transport gości), będziemy musieli liczyć się z kosztami wyższymi. Jednakże to Państwo decydujecie z których usług i towarów chcecie skorzystać i na które możecie sobie pozwolić,
czyli koszt pogrzebu uzależniony jest od dokonanych przez Państwa wyborów.

Ważnym elementem jest możliwość skonsolidowania wszelkich opłat pogrzebowych w naszym zakładzie, co oznacza, że w Państwa imieniu, to my opłacamy wszelkie inne podmioty (np. miejsce na cmentarzu, zewnętrze usługi grabarskie, ofiara duszpasterska), nie pobierając za to żadnej prowizji, dzięki czemu całość kosztów poznają Państwo w jednym miejscu i mogą one być pod ściślejszą kontrolą.

Zasiłek pogrzebowy

przysługuje najbliższym osób zmarłych, które posiadały ubezpieczenie w wybranym zakładzie ubezpieczeń (ZUS, KRUS, MSWiA, WBE, SW). Jeżeli osoba zmarła nie posiadała ubezpieczenia, istnieje możliwość skorzystania z innego - rodziny (małżonka, dzieci, rodziców, dziadków, wnuków). Jedyne co w takiej sytuacji jest potrzebne to PESEL osoby objętej ubezpieczeniem. Skorzystanie z zasiłku pogrzebowego nie wiąże się w takiej sytuacji z utratą możliwości skorzystania z niego w przyszłości i nie wpływa na wysokość otrzymywanego comiesięcznego świadczenia.

Nasza firma bezprowizyjnie kredytuje Państwa wysokością zasiłku pogrzebowego i ubiega się o niego na podstawie stosownego upoważnienia. Na wypłatę świadczenia musimy czekać około miesiąca, jednak Państwo dysponujecie pełną kwotą 4000 zł już w momencie dopełniania formalności pogrzebowych. Jeżeli suma wszystkich kosztów jest niższa od wysokości zasiłku pogrzebowego, wypłacamy różnicę jeszcze przed pochówkiem. Jeżeli go przewyższa, dopłaty można dokonać kartą, przelewem lub gotówką.

Pogrzeb osoby obcej

w naszym kraju jest możliwy - każdy ma prawo pochować każdego. Możliwe jest również ubieganie się o zasiłek pogrzebowy z tytułu ubezpieczenia osoby zmarłej, jednak bez pośrednictwa zakładu pogrzebowego, co oznacza konieczność poniesienia kosztów pogrzebu z własnej kieszeni.
Zakład pogrzebowy Gamma oferuje Państwu możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków również w takiej sytuacji, co oznacza
że w przypadku pochówku osoby obcej również już przed pogrzebem dysponują Państwo kwotą 4000 zł.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości, zapraszamy do całodobowego kontaktu.

Zadzwoń: 746 675 451

Opinie

Kontakt z nami

Zakład pogrzebowy Wałbrzych

ul. Alfreda Sokołowskiego 1A
58-309 Wałbrzych

  74 667 54 51 24h

  zpgamma@gmail.com

Zakład pogrzebowy Boguszów-Gorce

ul. Główna 39 (dawniej Fornalskiej)
58-370 Boguszów Gorce

  74 844 76 66 24h

  zpgamma@gmail.com

© wszystkie prawa zastrzeżone