Kremacja - Gamma Wałbrzych

Jesteś tutaj: Oferta Kremacja

Kremacja w Wałbrzychu i okolicach

W ostatnich latach kremacja i pochówek prochów w urnie stają się coraz popularniejsze, tym bardziej, że są one zgodne z większościa religii, w tym wiarą rzymsko-katolicką. Taka forma pogrzebu wymaga również skromniejszych nakładów finansowych, głównie poprzez stosunkowo mniejszą ilość niezbędnych prac grabarsko-kamieniarskich. Zgodnie z obowiązującymi przepisami urnę można dochować do już istniejącego grobu rodzinnego, niezależnie od liczby lat, które minęły od ostatniego pochówku, dokonanego w tymże miejscu.

kremacja

Zgodnie z Państwa życzeniem, przygotowanie osoby zmarłej do kremacji przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Alternatywą dla tradycyjnego ubioru jest owinięcie ciała w specjalny, kremacyjny całun. Trumna kremacyjna pozbawiona jest wszelkich elementów wykonanych z plastiku lub metalu oraz lakieru. Częstą praktyką jest umieszczenie w niej rzeczy osobistych osoby zmarłej, jednak nie może być to telefon komórkowy, gdyż zawarta w nim bateria może wpłynąć na pracę pieca kramacyjnego. Zobowiązani jesteśmy również usunąć rozrusznik serca, jeżeli takowy występuje.

Popularną praktyką jest również przygotowanie przedkremacyjnego czuwania przy trumnie w kaplicy, z udziałem mistrza ceremonii, księdza lub samej rodziny, które to organizujemy w wyznaczonym przez Państwa terminie. Jest to ważny moment, w którym ostatni raz możemy pożegnać się z bliskimi.

Zakład pogrzebowy Gamma od wielu lat współpracuje z zaufanym krematorium, gdzie cały proces, począwszy od transportu ciała, poprzez kremację i wydanie urny, przebiega pod ścisłą kontrolą wieloetapowych procedur identyfikacyjnych. Mamy możliwość organizowania kremacji bezpośrednio po złożeniu zlecenia przez klienta, bez oczekiwania na odległy termin.

W naszym kraju istnieje obowiązek pochowania urny, jednak transport prochów może być dokonywany w dowolny sposób, co zezwala na wydanie ich rodzinie osoby zmarłej. Mogą one również nieodpłatnie oczekiwać u nas na termin pogrzebu, kiedy to transportujemy urnę do wyznaczonej kaplicy cmentarnej.

kremacja - pochówek prochów

Zadzwoń: 746 675 451

Opinie

Kontakt z nami

Zakład pogrzebowy Wałbrzych

ul. Alfreda Sokołowskiego 1A
58-309 Wałbrzych

  74 667 54 51 24h

  zpgamma@gmail.com

Zakład pogrzebowy Boguszów-Gorce

ul. Główna 39 (dawniej Fornalskiej)
58-370 Boguszów Gorce

  74 844 76 66 24h

  zpgamma@gmail.com

© wszystkie prawa zastrzeżone